ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6274049
*
nr 627 4049
Spegel
+ konsol med marmorskiva, nyrokoko, höjd: 126 + 76
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 21:01:45
1
1.100 kr
27/2 16:32:04
2
1.100 kr
27/2 16:32:43
2
1.200 kr
28/2 16:50:00
2
1.300 kr
1/3 12:49:19
3
1.400 kr
1/3 14:18:20
2
1.500 kr
1/3 15:06:30
2
1.600 kr
1/3 15:55:01
4
1.600 kr
1/3 15:55:57
4
1.700 kr
1/3 15:59:53
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 627 4049
Spegel
+ konsol med marmorskiva, nyrokoko, höjd: 126 + 76
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/2 21:01:45 | 1 | 1.100 kr |
| 27/2 16:32:04 | 2 | 1.100 kr |
| 27/2 16:32:43 | 2 | 1.200 kr |
| 28/2 16:50:00 | 2 | 1.300 kr |
| 1/3 12:49:19 | 3 | 1.400 kr |
| 1/3 14:18:20 | 2 | 1.500 kr |
| 1/3 15:06:30 | 2 | 1.600 kr |
| 1/3 15:55:01 | 4 | 1.600 kr |
| 1/3 15:55:57 | 4 | 1.700 kr |
| 1/3 15:59:53 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



